Wij staan volledig- jesteśmy z Wami

Wij staan volledig- jesteśmy z Wami

Polscy rolnicy postanowili nagrać spot, w którym przekazują swoim kolegom wyrazy poparcia. LOAT ROKEN. "No farmers, no food!"

10 tysięcy holenderskich rolników protestowało dokładnie tydzień temu na największym placu w Hadze. Informacja ta nie przedostała się w sposób zauważalny do dużych europejskich mediów. Współrządząca krajem partia zielonych (GroenLinks, GL) po raz kolejny postawiła swojego wpół-koalicjanta z Partii Ludowej (VVD) pod ścianą, żądając ograniczenia produkcji rolnej w całym królestwie Niderlandów o 50%, obarczając tym samym holenderskich rolników odpowiedzialnością za zmiany klimatyczne.

O kampanii

“Wij staan volledig- jesteśmy z Wami” – nowy spot naszego zespołu. Ten projekt udało nam się zrealizować dzięki zaangażowaniu polskich rolników, którzy ochoczo stanęli w obronie swoich kolegów z Holandii.

O co chodzi?

30 września 2019 roku, 10 tysięcy holenderskich rolników protestowało dokładnie tydzień temu na największym placu w Hadze. Współrządząca krajem partia zielonych (GroenLinks, GL) po raz kolejny postawiła swojego współ-koalicjanta z partii ludowej (VVD) pod ścianą żądając ograniczenia produkcji rolnej w całym królestwie Niderlandów o 50%, obarczając tym samym holenderskich rolników odpowiedzialnością za zmiany klimatyczne.

Pomysł wsparcia?

Prędzej czy później, wszystkie ideologiczne trendy powstałe na zachodzie, będą próbowały przedostać się do Polski. Holandia ma dziś ogromny problem z politykami – aktywistami, mówi Szczepan Wójcik pomysłodawca akcji i Prezes Fundacji Polska Ziemia. Chcieliśmy pokazać naszym kolegom z Holandii, że rozumiemy ich postulaty i popieramy protest.

Spot.

W krótkim filmie zrealizowanym przez Fundację Polska Ziemia, wystąpili prezesi dużych związków rolniczych w Polsce, oraz młodzi farmerzy zajmujący się różnorodną produkcją i hodowlą rolną. W kilku zdaniach wypowiadanych również w języku niderlandzkim.