Jesteśmy z Wami

We Work Together

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Dui vivamus arcu felis bibendum ut tristique et egestas quis.

0
Volunteers
0
Donations
0
Projects
0
Missions

Jeśteśmy z Wami

Polscy rolnicy postanowili nagrać spot, w którym przekazują swoim kolegom wyrazy poparcia. LOAT ROKEN. „No farmers, no food!”

10 tysięcy holenderskich rolników protestowało dokładnie tydzień temu na największym placu w Hadze. Informacja ta nie przedostała się w sposób zauważalny do dużych europejskich mediów.

Współrządząca krajem partia zielonych (GroenLinks, GL) po raz kolejny postawiła swojego wpół-koalicjanta z Partii Ludowej (VVD) pod ścianą, żądając ograniczenia produkcji rolnej w całym królestwie Niderlandów o 50%, obarczając tym samym holenderskich rolników odpowiedzialnością za zmiany klimatyczne.

O kampanii
“Wij staan volledig- jesteśmy z Wami” – nowy spot naszego zespołu. Ten projekt udało nam się zrealizować dzięki zaangażowaniu polskich rolników, którzy ochoczo stanęli w obronie swoich kolegów z Holandii.

O co chodzi?
30 września 2019 roku, 10 tysięcy holenderskich rolników protestowało dokładnie tydzień temu na największym placu w Hadze. Współrządząca krajem partia zielonych (GroenLinks, GL) po raz kolejny postawiła swojego współ-koalicjanta z partii ludowej (VVD) pod ścianą żądając ograniczenia produkcji rolnej w całym królestwie Niderlandów o 50%, obarczając tym samym holenderskich rolników odpowiedzialnością za zmiany klimatyczne.

Pomysł wsparcia?
Prędzej czy później, wszystkie ideologiczne trendy powstałe na zachodzie, będą próbowały przedostać się do Polski. Holandia ma dziś ogromny problem z politykami – aktywistami, mówi Szczepan Wójcik pomysłodawca akcji i Prezes Fundacji Polska Ziemia. Chcieliśmy pokazać naszym kolegom z Holandii, że rozumiemy ich postulaty i popieramy protest.

Spot.
W krótkim filmie zrealizowanym przez Fundację Polska Ziemia, wystąpili prezesi dużych związków rolniczych w Polsce, oraz młodzi farmerzy zajmujący się różnorodną produkcją i hodowlą rolną. W kilku zdaniach wypowiadanych również w języku niderlandzkim.

Kampania dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, której funkcjonowanie zaplanowaliśmy na okres od 1 października 2020 do 30 września 2022 r. będzie promować inwestycje związane z wodą w kontekście ekologii oraz wykorzystywania wody z odnawialnych źródeł energii. Realizacja zadania ma w sposób holistyczny traktować temat wszystkich najważniejszych aspektów związanych z gospodarką wodną. Mających wpływ na kształtowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Mając świadomość, że samo zagadnienie ochrony wody jest tematem bardzo rozległym chcemy, aby nasza kampania wyczerpała temat w sposób jak najbardziej pełny. Oparta będzie na nowoczesnych formach przekazu: Internet, radio, telewizja.

Czas najwyższy zacząć oszczędzać i dbać o wodę!